Archiwum Aktualności z 2019r.

ARCHIWUM » Archiwum Aktualności » Archiwum Aktualności z 2019r.

• 08-02-2020-odwiedziny-duszpasterskie-koleda-2020.jpg

08/02/2020 - Odwiedziny Duszpasterskie - Kolęda 2020

• 03/02/2020 - Koncert Kolęd 2019

Najmilsi, kończąc okres bożonarodzeniowy chcielibyśmy wrócić pamięcią do niedzielnego popołudnia, 15/12/2019 i przypomnieć niesamowite uczucia jakie nam towarzyszyły w trakcie Koncertu Kolęd.

• Giovanni Bellini La Presentazione di Gesu al tempio

02/02/2020 - Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej

• Boże Narodzenie 2019

Czas Bożego Narodzenia 2019

„Bóg porzucił szczęście swoje,

Wszedł między lud ukochany,

Dzieląc z nim trudy i znoje”.

„Niechaj z serc naszych znikną ciemności,

Otwórzmy do serc Jezusowi wrota,

Niech w nich to Boskie Dziecię zagości,

I do wiecznego poświęci żywota”.

• Herb Biskupa Tadeusza Lityńskiego

Witacja Kanoniczna 2019

Wizytacja Kanoniczna w parafii w Baczynie
    - 17 III 2019 r.

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Tadeusz Lityński - Biskup Diecezjalny Zielonogórsko-Gorzowski - przeprowadzi w parafii p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Baczynie - zgodnie z prawem kościelnym - wizytację kanoniczną.

W ramach programu wizytacji Biskup Tadeusz Lityński udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z Baczyny i okolic.

Biskup Diecezjalny będzie towarzyszył naszym Parafianom w niedzielę - 17 marca br. w mszach św.:

- o godz. 08:00 w kościele parafialnym w Baczynie

- o godz. 10:00 w kościele w Marwicach

- o godz. 11:30 w kościele w Racławiu

- o godz. 13:00 w kościele parafialnym w Baczynie podczas udzielania młodzieży Sakramentu Bierzmowania w kościele parafialnym w Baczynie.

Ostatnia Wizytacja kanoniczna odbyła się w naszej Parafii w 2012. Przeprowadził ją wtedy Ksiądz Biskup Paweł Socha.

• WIelkanoc 2019

Życzenia Wielkanocne 2019

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy niech towarzyszy Wam wiele ludzkiej życzliwości oraz zdrowie i wszelka pomyślność, jak również piękne chwile przeniknięte rodzinnym szczęściem i wzajemną miłością. Niech potęga Bożej miłości, która w Wielką Noc przemieniła śmierć w życie, a łzy rozpaczy w radość zwycięstwa, była dla Was źródłem pokoju wśród codziennych życiowych doświadczeń. Niech wlewa radość w miejsce smutku, umacnia w zmaganiach z życiowymi trudami, budzi nadzieję silniejszą od śmierci.