Jasełka - 14 grudnia 2013 r.

ARCHIWUM » Archiwum Aktualności » Archiwum Aktualności z 2013r. » Jasełka - 14 grudnia 2013 r.

Spotkanie opłatkowo-wigilijne w Baczynie dnia 14.12.2013r.

To właśnie tego wieczoru,

Gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze,

Przy stołach są miejsca dla obcych,

Bo nikt samotny być nie może.

To właśnie tego wieczoru,

Gdy wiatr zimny śniegiem dmucha,

W serca złamane i smutne,

Po cichu wstępuje otucha.

Zło ze wstydu umiera,

Widząc, jak silna i piękna,

Jest Miłość, gdy pięści rozwiera.

Od  bardzo wielu wieków,

Pod dachem tkliwej kolędy,

Bóg rodzi się w człowieku.

(Emilia Waśniowska Wieczór wigilijny)

Galeria fot z Jasełek

Okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pachnący żywą choinką, pełen magii, nadziei, spotkań w gronie najbliższych.

Od 3 lat w tym właśnie okresie dzieci z naszego Baczyńskiego przedszkola przedstawiają jasełka w sali wiejskiej w Baczynie. Tradycyjnie opowiadają o narodzinach Dzieciątka Jezus.

To właśnie 14.12.2103 r. panie z przedszkola przygotowały dzieci do występów jasełkowych przy świątecznie udekorowanej sali, żywej choince i szopce betlejemskiej.
Pani Teresa Górska dyrektor przedszkola rozpoczęła spotkanie opłatkowo-wigilijne cytując wiersz Emilii Waśniowskiej Wieczór wigilijny wprowadziła zaproszonych gości i mieszkańców Baczyny w świąteczny nastrój. Następnie mali artyści w przepięknych pomysłowych strojach z wielkim zaangażowaniem i przejęciem recytowali swoje role, tańczyli i śpiewali kolędy a nad całością czuwała i pomagała Pani Ewa Byczkowska. Na scenie wystąpili Jezus, Maryja, trzej królowie, aniołki oraz krakowiacy i górale którzy z brawurą zatańczyli na ludowo.

Występ przedszkolaków wzbudził w obecnych wielki podziw i został podsumowany  brawami.

Po przedstawieniu jasełkowym głos zabrali wójt Tadeusz Karwasz, pan Artur Terlecki i ksiądz proboszcz Jarosław Zagozda, którzy złożyli życzenia świąteczne.
Wspólna modlitwa i opłatek wprowadziła wszystkich w klimat Bożego Narodzenia, sprawiła że nasze serca napełniły się wzruszeniem i radością. W czasie spożywania potraw wigilijnych melodyjnie przy gitarze młodzież zaśpiewała kolędy.

/E.Zaręba/