Grupy w parafii

• Parafialny Zespół Caritas

Historia Caritas przy parafii w Baczynie.

Parafialny Zespół Caritas zgodnie ze statutem Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej dnia 09.03.2001 r. został powołany przez proboszcza śp. ks. kanonika Konrada Grobysa przy parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Baczynie, którego celem jest pomoc dla potrzebujących poprzez organizowanie akcji charytatywnych itp. Na przełomie 9 lat istnienia Parafialnego  Zespołu Caritas przy parafii w Baczynie działalność jest życzliwie wspierana przez parafian i oczekuje na chętnych do działania.

• Koła Żywego Różańca

W parafii w Baczynie istnieje Koło Żywego Różańca, którego całością kieruje ksiądz proboszcz oraz zelatorki każdej Róży. W Baczynie istnieją trzy Róże po 15 osób:

• I Róża - pani Romualda Jaroszewicz,
    • II Róża - pani Czesława Polberg,
    • III Róża - pani Helena Buchnajzer.

Spotkania Koła Żywego Różańca odbywają się w pierwszą niedzielę każdego miesiąca godz.11:00 po mszy świętej.

• Parafialna Grupa Gitarowa

Od maja 2010 r. w naszej parafii działa "Parafialna Grupa Gitarowa".

Zajęcia wznawiamy z początkiem roku szkolnego i planujemy, że będą się odbywały w każdą sobotę o godz. 10:00 w sali parafialnej w Baczynie.

Zapraszamy chetnych do nauki gry na gitarze.